شبیه سازی انسان و پیامدهای آن

درخواستی
شبیه سازی انسان و پیامدهای آن

پیامدهای جسمانی: بسیاری از پزشکان معتقدند انسان هایی که از این طریق به وجود می آیند از نظر جسمی مشکلات و کمبودهای فراوانی دارند، به خصوص اینکه تجربه نشان داده است که هرگونه انحراف از مجاری طبیعی با مشکلات متعددی همراه خواهد بود، مثلا استفاده از غیر شیر مادر یا توسل به سزارین در مواردی که ضرورت ندارد، همیشه انبوهی از مشکلات را به همراه دارد.
… در حقیقت خطراتی که در شبیه سازی، پستانداران را تهدید می کند، بسیار زیاد هستند، همان گونه که «ویلموت » ، [اولین کسی که شبیه سازی را انجام داد و گوسفند معروف «دالی» را تولید کرد.] تجربه دانشمندان را در شبیه سازی انسان یک عمل جنایتکارانه می نامد. حتی بعد از سال ها کار و تمرین با شبیه سازی حیوانات، درصد شکست هنوز بسیار بالا است و ۹۸ درصد از جنین ها هرگز کِشت نمی شوند و یا در زمان بارداری و بعد از تولد می میرند. حیواناتی که زنده می مانند، تقریبا جثه ای دو برابر بزرگتر از حیواناتی که طبیعی به دنیا می آیند، دارند و اغلب از فقر سیستم های ایمنی، مشکلات قلبی و اندام های بزرگ برخوردارند و همچنین شبیه سازی، پیری زودرس را به دنبال خواهد داشت.
عوارض عاطفی و روانی : فرزند شبیه سازی شده چون پدر مشخصی ندارد، به کمبودهای عاطفی و ناراحتی های روانی دچار شده، سرافکندگی و اندوه جانکاهی را تحمل می کند. بچه های یتیم، بی پدر هستند، ولی بی کس نیستند، اما این قبیل بچه ها هم بی پدرند و هم بی کس.
عوارض روانی دیگری که به همراه دارد این است که فرزند شبیه سازی شده می داند نسخه اصل وی که قبل از او به دنیا آمده، در اثر بیماری ارثی فوت نموده است. او مسلما از نظر روانی رفتار به هنجاری نخواهد داشت، زیرا دقیقا زمان مرگ خود را می داند.
منابع : حیات نو ۸۰/۱/۲۰ و افق حوزه ۸۲/۲/۱۵
ادامه دارد …

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.