شهید محسن حججی

متن شایعه
“در جریان حمله غافلگیرانه نیروی داعش، به منطقه “التنف ” که در مرز عراق و سوریه قرار دارد، و نیروهای ایرانی لبنانی و عراقی در آن منطقه مستقر بوده اند در ظرف حدود نیم ساعت، حدود ۴۰ نفر نیروی ایرانی در همان محل کشته شده اند!! همه این نیروها تحت نظر سپاه_قدس به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی بوده اند. اما در پیامی که سردار سلیمانی داده است به تبعیت از فضای رسانه ای این روزها، صرفا به جنایت داعش در قتل “محسن حججی” اشاره، و داعش را تهدید به انتقام میکند؛ اما او نیز کوچکترین اشاره ای به کشته شدن حداقل ۴۰ نفر نیروهای تحت امر خود در همان مکان و همان زمان نمی کند!! ”

پاسخ شایعه
برخلاف ادعای شایعه، نیروهای مقری که شهید حججی در آن به اسارت درآمد ایرانی نبودند، بلکه متعلق به گردان‌های سیدالشهدا(ع)، وابسته به حشد_الشعبی عراق بودند!
در صحنه ای از فیلمی که خود داعش از اسارت شهید حججی منتشر کرده، پرچم این گروه کاملا نمایان است!
در حمله داعش ۴۰ نفر از اعضای این گردان بسیج مردمی عراق و تنها ۷ نفر نیروی مستشار ایرانی به شهادت رسیدند. علت تاکید سردار سلیمانی و مردم ایران برای انتقام شهادت شهید_حججی، شهادت مظلومانه ایشان بصورت سر_بریدن در حال اسارت است.
بله داعش به مواضع الحشد الشعبی زمانی رخ داد که آمریکایی ها اطراف این منطقه را به شدت بمباران کرده بودند.
شهادت مظلومانه شهید حججی چنان تکان دهنده بود که خود ایشان را نمیتوانند در اذهان مردم تخریب کنند، بلکه اینچنین با شایعه سازی حتی از خون آن شهید علیه سپاه_قدس بهره میبرند. چه جماعت عجیبی است داعشی_وطنی.

همسر شهید_حججی گفتند: سر شوهرم رفت تا روسری نرود..
و داعشی_وطنی این حرف حکیمانه را اینچنین “یحرفون الکلم عن مواضعه” پاسخ شبهه شون

 

پوستر | خون شهـید برای همیشه در رگ های اجتماع می جوشد.

 

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
موافق با وزیر پیشنهادی اطلاعات

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۵ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات ضمن ادای احترام به شهدای انقلاب اسلامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: گرامی می دارم یاد و خاطره شهید حسن عشوری را که در مبارزه با گروهک های تروریستی به شهادت رسید. همچنین گرامی می دارم یاد و خاطره شهید مدافع حرم محسن حججی را که ملت ایران را سرفراز نمود و زیباترین جلوه ایثارگری،مقاومت و شجاعت را به نمایش گذاشت.

شخصیت ویژه نقطه برجسته وزیر پیشنهادی اطلاعات

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون تردید وزارت اطلاعات یکی از مهم ترین ارگان های تاثیرگذار در عرصه امنیت ملی کشورمان است. درباره شخص وزیرپیشنهادی ، حجت الاسلام علوی از ویژگی های لازم برای چنین مسئولیت مهمی برخوردارهستند.

وی در ادامه افزود: تدین ، ولایت مداری ، تعامل ، سعه صدر در کنار قاطعیت ، حساسیت ، سرعت و تصمیم گیری بهنگام در ایشان مشهود است . ما در چهار سال گذشته که به عنوان کمیسیون تخصصی با آقای علوی در ارتباط نزدیک بودیم، بارها در موارد ارجاعی امنیتی به کمیسیون، شاهد پیگیری موضوع با حساسیت ویژه توسط شخص وزیر اطلاعات بودیم.وزیر اطلاعات پس از رسیدگی به موضوعات ، نتیجه را به اینجانب و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اطلاع می دادند. این احساس مسئولیت در چنین جایگاهی بسیار ارزشمند است.
بروجرد

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
دفاع علوی وزیر اطلاعات

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید محمود علوی وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات دولت دوازدهم در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۵ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در دفاع از برنامه‌های خود برای تصدی این وزارتخانه، با عرض تسلیت در پی شهادت شهید سرافراز مدافع حرم شهید حججی و شهیدان انصاری و پورابراهیمی؛ از شهدای وزارت اطلاعات، گفت: از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که به این سرباز کوچک خود اجازه فرمودند که سربازی خود را در سنگرِ سربازان گمنام امام زمان ادامه دهم و از لطف ریاست جمهوری که اینجانب را برای همکاری و همراهی قابل دانستند، از صمیم دل سپاسگزارم و از شما نمایندگان که به تعبیر امام(ره) عصاره فضایل ملت هستید نیز سپاسگزارم که در ۴ سال گذشته با همراهی وهمدلی‌های خود موجبات توفیق این برادر و خدمتگذار در عرصه خدمتگذاری را فراهم کردید.

وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات دولت دوازدهم ادامه داد: امروز با وزارت اطلاعاتی مواجه هستیم که در عرصه سربازی، سربازانی مومن، متعهد، فداکار و ولایتمدار و دلسوز وحدت و امنیت ملی کشور هستند، در ۴ سالی که بر وزارت اطلاعات گذشت، این وزارتخانه بر حفظ استقلال وزارت، عدم وابستگی جناحی و کار حرفه‌ای و کارشناسی بر محورهای راهبردی تلاش کرد.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات در این مدت تلاش کرد کار اطلاعاتی مردم پایه با مشارکت آحاد ملت، دانش پایه با تقویت بنیه علمی انجام دهد، در حال حاضر هزار نفر از کارکنان وزارتحانه در تحصیلات تکمیلی و صدها نفر در مقطع دکترا در رشته‌های مورد نیاز وزارت اطلاعات مشغول هستند تا همراه با رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان با بهره گیری از علوم و فنون مختلف، وزرات موفق به ارائه عملکردی بر پایه دانش‌پایه اطلاعاتی در آینده باشد./

واکنش سپاه به خبر آغاز عملیات انتقام شهید حججی

رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه، درباره خبر المیادین مبنی بر آغاز عملیات انتقام برای خون شهید حججی گفت:
اتفاق ویژه ای که بتوان با عنوان عملیات انتقام جویانه برای استیفای خون این شهید از آن نام برد به وقوع نپیوسته، اما بزودی شاهد انجام این رخداد هستیم.
چون شبکه المیادین بطور میدانی در منطقه حضور دارد چنین ادعایی کرده ولی با پیگیری که بنده با مسولان داشتم و از آنها سوال کردم هم اکنون چنین عملیاتی در جریان نیست.

چاپ تمبر اختصاصی شهید سرافراز حججی ، توسط بسیج و روابط عمومی پست استان قم

 


جای خالی شهید حججی در صفحه رسمی رئیس جمهور❗️

عکسی که انتظار می رفت زینت بخش صفحه رسمی رئیس جمهور باشد…
مشکل شهید حججی این بود که اهل نجف آباد اصفهان بود نه پاریس و لندن

 

استقبال جمعی از بسیجیان آتش به اختیار دانشگاه علوم اسلامی رضوی
از خانواده معظم شهید_حججی
فرودگاه شهید هاشمی نژاد
ساعت ۱ بامداد

 

نامه شهید محسن حججى به علی‌ابن موسی‌الرضا(ع)
فارس/ شهید محسن حججی که روسفیدی در درگاه الهی را نهایت دعای خود می‌دانست و به قول خودش با زرنگی دوبار شهادت را برای خود می‌خواست در نامه‌ای به امام رضا(ع) از ایشان خواسته بود که جواز شهادتش را امضا کنند و آرزویش این بود که پرونده‌اش به همراه جواز شهادت به دست امام زمان(ع) برسد.

شهید مدافع حرم محسن حججی بعد از دو روز اسارت چهارشنبه هفته گذشته به دست داعش تکفیری به شهادت رسید، شهادتی که آرزوی دیرینه‌اش بود و برای رسیدن به آن تلاش کرده بود و دست به دامان ائمه هم شده بود.

این شهید والامقام که روسفیدی در درگاه الهی را نهایت دعای خود می‌دانست و به قول خودش با زرنگی دوبار شهادت را برای خود می‌خواست در نامه‌ای به امام رضا(ع) از ایشان خواسته بود که جواز شهادتش را امضا کنند و آرزویش این بود که پرونده‌اش به همراه جواز شهادت به دست امام زمان(ع) برسد.

در زیر نامه سراسر فهم و درک و درخواست عاجزانه این شهید مدافع حرم از امام رضا(ع) را در حریم ملکوتی امام هشتم می‌خوانیم.

بسم الله النور، النور

به: انیس‌النفوس، شمس‌الشموس، مولا علی‌ابن موسی الرضا(ع)

از: غلام رو سیاه، گنهکار

سلام آقای خوبم

از آخرین باری که به پابوستان آمدم تاکنون چندسالی می‌گذرد و حال که در صحن و سرایت هستم سر تا پا شوق و شعف دارم.

یادم هست دفعه قبل خواسته‌های زیادی از شما داشتم؛ الآن که خوب فکر می‌کنم به همه خواسته‌هایم رسیده‌ام؛ شغل سپاه، عروسی، جور شدن زندگی و… ممنونم آقای خوبم، ممنون.

دو روز پیش که با لباس سبز پاسداری به حرمت قدم گذاشتم چقدر لذت بردم؛ باورم نمی‌شود؛ همه این‌ها را از کرم و بزرگی شما می‌دانم.

مولای من، با ورود به سپاه دریچه‌ای جدید از زندگی به روی من باز شد؛ اگر روزی هزار بار شکر خدا را بگویم باز هم کم است؛ ارباب من، از لذت‌های دنیوی هر آنچه که باید می‌چشیدم را چشیدم.

حال، بی‌صبرانه مشتاق چشیدن لذتی اخروی هستم، لذتی که نهایتش رضای خداست.

یا رضا، تو را به پدر بزرگوارت موسی‌بن جعفر(ع) قسم، تو را به فرزند عزیزت جوادالائمه قسم، تو را به خواهر گرامی‌ات فاطمه معصومه قسم، ضامن من شوید.

آقا جان دوست دارم همانند علی اکبر(ع) در جوانی شهدِ شیرین شهادت را بنوشم و جان ناقابلم را فدای شما اهل بیت کنم.

فقط یک خواسته شخصی دیگر دارم؛ مولای من، بر من منت بگذار و جواز شهادتم را امضا کن.

امشب شام دوشنبه است؛ می‌گویند دوشنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها پرونده اعمال ما می‌رود دست صاحبمان ولی عصر(ع).

آقای من، تو را به مادرت زهرا(س) قسم، شهادت‌نامه‌ام را با امضای خودت مزین کن.

آرزو دارم امشب پرونده‌ام به همراه جواز شهادتم به دست امام زمان(ع) برسد؛ بدون شک با دیدن امضای ضمانت شما، ولی عصر(ع) هم امضا می‌کند.

گرچه سرتا پا گناهم، رو سیاهم

ضامنم باش ای رضا

مانند آهو دِه پناهم

آقای من

مرا از درگاهت ناامید نکن

الهی رضاً به رضاک

لامعبود سواک

دوشنبه/ سه شنبه ۶/۵/۹۴

حرم امام رضا(ع)/ رواق الاجابر

۰۱:۳۴ بامداد

محسن حججی

محسن جان….
عکست را دیدم
خبرشهادتت راشنیدم
همسرت، فرزندت،پدرت و مادرت را هم…
چه بگوییم گفتند همه، خواندیم …
چه کرده ای تو با یک عکس!!!
که داوود میر باقری با پنج سال فیلمبرداری نکرد!
تو بایک نگاه به لنز کاری کردی که در چهل قسمت مختارنامه ندیدیم که اینطور زنده شود صحرای کربلا….
امروز درک کردم
تشنگی و بی آبی اولاد حسین را
حس کردم خولی و حرمله و شمر ویزید‌ زمان را…..
سر کدام سفره بزرگ شده ای
مادرت موقع شیر دادنت چه ذکری خواند…
این همه شهید مدافع آخر اسمت چگونه قلب یک کشور را لرزاند…
مبارکت باد …
بهشت در برابر مردانگی ات هیچ است…
قراره واسه شادی روح شهیدبی سر مدافع حرم محسن حججی وتسلی دل خانواده اش واینکه یقین پیداکنن که همه ایران داغدارهست ۳تاصلوات بفرستی واگه احساس میکنی واسه شهداارزش قائل هستی که هستی این مطلب توگروهات کنارهزارمطلب دیگه ای که نشرمیدی نشربده تابه دست خانواده عزیزش برسه قرارنیست فرداش خبرخوشی برسه بهت یاپولداربشی قراره خانواده شهیدوخوشحال کنی پس یاعلی…..

المیادین: عملیات سپاه برای انتقام خون شهید حججی آغاز شد

جزئیات و چگونگی به اسارت درآمدن شهیدحججی و باز هم نقش تخریبی آمریکا

فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف:
در منطقه حلب یک قسمت مثلث مشترکی بین مرز عراق، اردن و سوریه هست که حالت استراتژیک دارد.
روز یکشنبه هفته گذشته هواپیماهای آمریکایی یکی از مقرهای همین منطقه که گردان حشدالشعبی حضور داشت را بمباران می‌کند و ۳۰ نفر در این حمله از گردان سیدالشهدای حشدالشعبی شهید شدند.
بلافاصله بعد از این حمله در سحر روز دوشنبه هفته قبل نیروهای داعشی به مقری که شهید حججی هم حضور داشت حمله کرده و درگیری صورت می‌گیرد و حدود ۲ ساعتی هم بچه‌ها مقاومت می‌کنند اما آخر کار یک عامل انتحاری ورود پیدا کرده و شهدای زیادی می‌گیرد.
شهید حججی هم در این عملیات انتحاری مجروح و پهلو و دست راست ایشان ترکش می‌خورد و نهایتا از سه طرف محاصره صورت گرفته و شهید حججی اسیر می‌شود.
بمبارانی که روز یکشنبه توسط آمریکا روی منطقه انجام‌شده بود باعث شد مقر پشتیبان هم از بین برود؛ اما بلافاصله بعد از این حمله نیروهای مقاومت در منطقه حضور پیدا کرده و اکنون این مقر در دست جبهه مقاومت است.

محسن_حججی

دکتر هشیار سرحدی در سروده‌ای به عظمت کار بزرگ شهید مدافع حرم حججی پرداخته است و مقاومت ایثارگونه وی در برابر تروریست‌های داعشی را نمونه و الگویی ارزشمند برشمرده است.

سروده این پزشک جراح مغز و اعصاب در هرمزگان را در زیر بخوانید:

زدی آتش به جانم با نگاهت

شده خورشید هم محو نگاهت

چنان آرام بودی در اسارت

که دشمن هم ، نمی تابد نگاهت

اسیر او نبودی ، ای دلاور

اسیرت بود ، در عمق نگاهت

به پشت سر ز ترس چشم هایت

به زیر افکنده سر، او از نگاهت

نمی دانم چه دیدی یا شنیدی؟

که پَر بسته پریدی با نگاهت

چه رازی هست در آن چشم هایت

که من هم شرم دارم از نگاهت

تو رفتی بی سر و من ماندم این جا

منو شرمندگی و آن نگاهت

برایت کمترین بود این شهادت

شهادت شرم دارد از نگاهت

به هنگام شهادت نازنینم

خدا سلفی گرفته با نگاهت

تو محسن هستی و بُرهان عشقی

شده عالم مرید آن نگاهت

تو بودی مرد میدان ولایت

تو محو یار و من محو نگاهت

علی تنها نمی ماند دوباره

همه خواندند این را از نگاهت

تو “هشیار”ی نه من جانم فدایت

شنید عالم پیامت از نگاهت…

متن وصیت نامه خواندنی شهید حججی / تصویرم را ببرید پیشکش “امامم سیدعلی خامنه‌ای” و “فرمانده‌ام حاج قاسم”

شهید مدافع حرم “محسن حججی” که پس از ۲ روز اسارت به‌دست نیروهای تکفیری داعش به شهادت رسید، حرف‌های ناگفته خود را هم‌اکنون به تمام ملت ایران رساند. ایشان در وصیتنامه شان نوشت اند:

حالا که دستهایم بسته است می‌نویسم نه با قلم که با نگاه و نه با جوهر که با خون، رو به دوربین ایستاده‌ام و ایستاده‌ام رو به همه شما، رو به رفقا، رو به خانواده‌ام، رو به رهبر عزیزم و رو به حرم. حرامزاده‌ای خنجر به دست است و دوست دارد که من بترسم و حالا که اینجا در این خیمه‌گاهم هیچ ترسی در من نیست. تصویرم را ببرید پیشکش رهبر عزیز و امامم سید علی خامنه‌ای و فرمانده‌ام حاج قاسم و به رهبرم بگویید که «اگر در بین مردمان زمان خودت و کلامت غریبید ما اینجا برای اجرای فرمان شما آمده‌ایم و آماده تا سرمان برود و سر شما سلامت باشد

 

آسمان اینجا شبیه هیچ‌جا نیست حتی آسمان روستای دورک و وزوه که در اردوی جهادی دیده‌ام یا آسمان بیابان‌های سال‌های خدمتم، اینجا بوی دود و خون می‌آید. کم‌کم انگار لحظه دیدار است ولی این لحظه‌های آخر که حرامیان دوره‌ام کرده‌اند می‌خواهم قصه بگویم و قصه که می‌گویم کمی دلم هوایی علی کوچولویم می‌شود ولی خدا وعده داده که جای شهید را برای خانواده‌اش پر می‌کند، اما حتماً قصه‌ام را برای علی وقتی بزرگ شد بخوانید.

مادر جان، اولین باری که به سوریه اعزام شدم دریچه‌های بزرگی به‌رویم باز شد اما نمی‌دانم اشکال کارم چه بود که خداوند مرا نخرید.

بازگشتم و چهل هفته به جمکران رفتم و از خداوند طلب باز شدن مسیر پروازم را کردم. تا اینکه یک روز فهمیدم مشکل رضایت مادر است. تصمیم گرفتم و آمدم به ….

عکس را ببین
انگار اول انقلاب است
محسن را ببین
از همان بسیجی های عاشق و یک رنگ امام…
حکما همینجا هم
در مقام شهید بوده …

شهید مدافع حرم محسن_حججی

باید به آن افراد مغرضِ کج اندیشِ سطحی نگر، نظیر تاجزاده گفت اگر همسر شهید_محسن_حججی می گوید همسرم سرش رفت تا روسری نرود به معنی این نیست که زن بشار اسد حجاب دارد! همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده اند که اگر مدافعان حرم نبودند الان باید در کرمانشاه و همدان با داعش می جنگیدیم، سه هدف اصلی در اقدامات مستشاری نظامی در سوریه وجود دارد:

۱.دفاع از حرم حضرت زینب (س) که شهید حججی در فایل صوتی ضبط شده برای پسر خردسالش به آن اشاره می کند.

۲.حفظ امنیت مرزی و داخلی کشور.

۳.با توجه به جنایات گروه های تکفیری در سوریه به راحتی می توان فهمید اگر آن حرامزاده ها پایشان به ایران برسد کاری با جان و ناموس مردم ایران می کنند که باید این افراد را برای فهمیدن این موضوع با خانواده‌هایشان به مرزهای غربی ایران فرستاده شوند!

پ ن:
فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ فَزَادَهُمُ اللَّهُ مَرَضًا وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ بِمَا کَانُوا یَکْذِبُونَ
ﺩﺭ ﺩﻝ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻴﻤﺎﺭﻯ [ ﺳﺨﺘﻰ ﺍﺯ ﻧﻔﺎﻕ ] ﺍﺳﺖ ، ﭘﺲ ﺧﺪﺍ ﺑﻪ ﻛﻴﻔﺮ ﻧﻔﺎﻗﺸﺎﻥ ﺑﺮ ﺑﻴﻤﺎﺭﻳﺸﺎﻥ ﺍﻓﺰﻭﺩ ، ﻭ ﺑﺮﺍﻯ ﺁﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺩﺭﻭﻍ ﻣﻰ ﮔﻔﺘﻨﺪ ، ﻋﺬﺍﺑﻰ ﺩﺭﺩﻧﺎﻙ ﺍﺳﺖ . سوره بقره آیه ۱۰

انقـــلابی

محل دفن شهید محسن حججی کجاست؟
لطفا این داستان را بخوانید ومحل دفن شهد عزیز محسن حججی را حدس بزنید.

پیرمرد عراقی تعریف می کرد: در جریان انتفاضه شیعیان عراق درسال ۱۹۹۱ میلادی، عده ای از ماها را در کربلا دستگیرکردند و به بیابانی بردند و بر روی تپه ای از ریگ پیاده کردند. کامل حسین داماد صدام و مأمور حمله به حرم حضرت امام حسین (ع) درآنجا بود، همه را روی ریگ ها نشاندند، کامل حسین جلو آمد و یک تفنگ از دست سربازی گرفت و در جلوی ما ایستاد و گفت: شما هاطرفدار امام حسین(ع) هستی یا طرفدار صدام حسین، کسی جواب نداد، بار دوم گفت هرکس طرفدار امام حسین (ع) است بلند شود و هر کس طرفدار صدام حسین است بنشیند، کسی بلند نشد، ناگاه یک جوان ۱۶ ساله بلند شد و گفت: من طرفدار امام حسین (ع) هستم. کامل حسین گفت: برو آنجا بایست: او رفت در مقابل همه ایستاد، بار دیگر کامل حسین گفت: هرکس طرفدار امام حسین (ع) است بلند شود کسی جرأت نکرد بلند شود، کامل حسین سلاح را به طرف آن جوان ۱۶ ساله گرفت و او را به شهادت رساند.

بار دیگر روکرد به ماها و گفت : طرفدار امام حسین (ع)هستی یا طرفدار صدام حسین، جوانی دیگر بلند شد وگفت: من طرفدار امام حسین(ع) هستم، کامل حسین او را نیز به شهادت رساند و بعد ازآن ،هرچه گفت : کدام از شما ها طرفدار امام حسین (ع) هستی، کسی جواب نداد. لذا ماها را به شهرآوردند وآزاد کردند .

شب در خواب حضرت امام حسین (ع) را دیدم که کنار ضریح مطهر ایستاده و جنازه آن جوان ۱۶ ساله را آوردند، حضرت فرمودند کنار شهدا دفنش کنید. او را دفن کردند و سپس جنازه شهید دومی را آوردند، حضرت فرمود او را درضریح دفن کنید. برای من این سؤال پیش آمد که چرا امام حسین (ع) میان این دو شهید تفاوت قائل شدند، لذا از آن حضرت علتش را پرسیدم. حضرت فرمودند: جوان اولی نمی دانست سرنوشتش چه می شود ولی در عین حال بلند شد و طرفداریش را از ما اعلام کرد. لذا جزء شهدا دفن شد ولی جوان دومی با این که دید آن یکی به شهادت رسید ه ولی باز هم بلند شد و طرفداریش از ما را اعلام کرد گفتم :در ضریح دفنش نمایند. شهید محسن حججی با این که دیده بود داعش با اسرا چه می کند در جنگ با داعش شرکت کرد ه بود ،حالا حدس بزنید امام حسین (ع) با مدافع حرم مطهرخواهر عزیزش ،حضرت زینب (س) چه می کند ومحل دفن اورا کجا قرار می دهد؟
منبع : خواندی های تاریخ
تالیف : علی سپهری اردکانی

همه به عشق بین من و آقامحسن غبطه می‌خوردند

گزیده‌ای از سخنان همسر شهید محسن حُجَجی:
یادم هست سر سفره عقد که نشسته ‌بودیم، به من گفت: «الان فقط من و تو، توی این آینه مشخص هستیم، از تو می‌خواهم که کمک کنی من به سعادت و شهادت برسم.» من هم همانجا قول دادم که در این مسیر کمکش‌ کنم.

محسن واقعا راحت از من و فرزندمان دل کند. چون عشق اصلی‌اش خدایی بود. همه می‌دانستند که چقدر من و محسن به همدیگر علاقه داشتیم، همه غبطه می‌خوردند به عشق بین من و شوهرم. اما او همیشه می‌گفت «زهرا درعشق من به خودت و پسرمان علی شک نکن ولی وقتی که پای حضرت زینب (س) بیاید وسط، زهرا جان من شماها را می‌گذارم و می‌روم.»

اگر فرزندم علی آن جوری که من دوست دارم، تربیت شود و بزرگ شود،‌ قطعا به این عکس افتخار می‌کند و قطعا همین مسیر را انتخاب می‌کند و انشالله مثل پدرش شهادت نصیب او هم می‌شود. علی با همین دو تا عکس یعنی اسارت و شهادت پدرش می‌فهمد که او چقدر شجاع بوده، چقدر مرد بوده،‌با غیرت بوده،‌ با ایمان بوده.

به هرکسی هم که به مجلس محسن می‌آید و گریه می‌کند می‌گویم خواهش می‌کنم اشک‌تان هدف دار باشد. برای حضرت زینب(س) اشک بریزید ،‌برای امام حسین(ع) اشک بریزید تا دل شهید من هم راضی بشود.

‍ ‍ الله اکبر از وصیت شهید_محسن_حججی

بخوانید بخشی از وصیتنامه شهید را که نحوه به شهادت رسیدنش را پیش بینی کرده است:

حالا که دستهایم بسته است می‌نویسم نه با قلم که با نگاه و نه با جوهر که با خون، رو به دوربین ایستاده‌ام و ایستاده‌ام رو به همه شما، رو به رفقا، رو به خانواده‌ام، رو به رهبر عزیزم و رو به حرم. حرامزاده‌ای خنجر به دست است و دوست دارد که من بترسم و حالا که اینجا در این خیمه‌گاهم هیچ ترسی در من نیست. تصویرم را ببرید پیشکش رهبر عزیز و امامم سید علی خامنه‌ای و فرمانده‌ام حاج قاسم و به رهبرم بگویید که «اگر در بین مردمان زمان خودت و کلامت غریبید ما اینجا برای اجرای فرمان شما آمده‌ایم و آماده تا سرمان برود و سر شما سلامت باشد»….

استقبال مردمی ازخانواده شهید محسن حججی
امشب ساعت ۲۳:۳۰
فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد

حججی نه مانند چمران نابغه بود…
نه مانند رجایی رئیس‌جمهور بود…
نه مانند بهشتی رئیس قوه قضائیه بود…
نه مانند احمدی‌روشن و شهریاری دانشمند بود…

او صرفا یک جوان ۲۵ ساله متدین و با اخلاص بود؛ فردی مانند بسیاری از جوانان این کشور.

اما تأثیر شهادت او خیلی فراتر از یک فرد عادی بود.

نکته مهم در رابطه با شهادت شهید حججی، تأثیری فوق‌العاده‌ای است که در فضای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی کشور گذاشت.

“برای همین باید گفت “وقتی خداوند می‌خواهد قدرتش” را به رخ بکشد، امثال شهید حججی را رو می‌کند.”

“شهدایی که درراه دفاع ازحرم سر دادند

شهید رضا اسماعیلی
شهید عبدالله اسکندری
شهید محسن حججی”

عـاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است
دادن سر نه عجب ،داشتن سر عجب است!

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.