طب اسلامی وسبک زندگی رسول اعظم (ص) 

‍ ‍ رنامه_زنده_شبکه_زاگرس_کرمانشاه با حضور آیت الله تبریزیان
 موضوع : طب اسلامی وسبک زندگی رسول اعظم (ص)
 متن گفتگو این برنامه :
 آیت الله تبریزیان
۱ طب اسلامی شامل یازده هزار نسخه طبی (روایت طبی) است وبا کمک این ۱۱ هزار روایت می توانیم تمامی بیماری ها را درمان کنیم .
۲ تفاوت طب اسلامی با طب های دیگر این است که منشا این طب امامان معصوم (ع) وپیامبر اکرم  (ص) می باشد، ما معتقدیم خداوند که خالق انسان می باشد بهترین برنامه جهت داشتن زندگی سالم ودرمان بیماری ها را ارائه کرده است .
۳ طب اسلامی در بحث درمان، علاوه بر دارو، درمان با دعا، درمان با قرآن، درمان با تربت امام حسین (ع)، درمان با آب باران و… را نیز شامل می شود وفقط محدود به درمان توسط دارو نمی باشد، واین ها زیر مجموعه طب اسلامی می باشد .
۴ اگر مردم به سبک زندگی اسلامی وطب اسلامی عمل کنند هیچ وقت به بیماری (در حد وسیع امروزی) مبتلا نمی شدند، این همان اتفاقی بود که در شهر مدینه می افتاد که طبیبانی به شهر مدینه می آمدند اما یک نفر به آنها مراجعه نمی کرد، بعد طبیبان به پیامبر (ص) اعتراض می کردند که آیا شما مردم را از مراجعه به ما منع کردید؟ پیامبر فرمود : من کسی را منع نکردم ولی من به این مردم آموزش دادم که چگونه زندگی کنند تا بیمار نشوند.
۵ واین امر که با طب اسلامی می توان زندگی سالمی داشت حقیقتی هست که بسیاری از افراد، از جمله خود غربی ها از آن اطلاع دارند.
۶ نمونه ای از سبک زندگی اسلامی این است که هیچ وقت پیامبر (ص) در حد سیری کامل غذا میل ننمودند، ومی فرمایند : تمام بیماری ها از سیری است وآیات الهی وقانون قران در این زمینه این است که انسان در شبانه روز دو وعده غذا میل کند یکی صبح ویکی شب، واین راز سلامتی می باشد .
۷ در همین راستا روایات متعدد داریم : حضرت امیر (ع) می فرمایند: تا گرسنه نشدی سر سفره غذا منشین، واز غذا خوردن دست بکش در صورتی که هنوز میل به غذا داری، غذا را خوب بجویید، وقبل از خواب خود را تخلیه کنید، واگر به این چهار دستور عمل کنید هیچ گاه مبتلا به بیماری نخواهید شد (ومارا از دکتر ودارو بی نیاز می کند) .
۸ حضرت امیر (ع) می فرمایند دو چیز با هم جمع نمی شوند : سیری وسلامتی
 ودر حدیث دیگری نیز داریم دو چیز با هم جمع نمی شوند : گرسنگی وبیماری
 با توجه به بیماری های متعدد امروز یکی از روش های سلامتی، گرسنگی (همانند روزه گرفتن وکم غذا خورن) است .
این ها نمونه ای از سبک زندگی اسلامی وابتدای مسیر طب اسلامی است .
آینده متعلق به طب اسلامی است

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.