نحوه نگهداری و پرورش  فوکاریا

فوکاریا

فوکاریا ساکولنتی است چندساله ،مقاوم ، گلدار ، رشدی متوسط ، برگ‌های گوشتی و آبدار که در لبه‌ برگ‌ها زائده‌هایی دندان مانند وجود دارد که دلیل نام گذاری این واریته است.

این گیاه مقاوم دارای ارتفاعی حدود ۱۰ با گستردگی حدود ۲۰ و قطری در حدود ۸ سانت و خارهای سفید است
برگ‌های این گیاه به رنگ سبز روشن است درصورتی که در معرض آفتاب شدید قرار گیرند بنفش رنگ می‌شوند. فوکاریا گلهای ابریشمی متعددی به رنگ زرد طلائی شبیه گل مینا و به قطر ۵ سانت دارد فصل گلدهی آن پاییز تا اوایل زمستان است عمر گلها کوتاه است.
این گیاه به دلیل ریشه های کوچک می‌توان داخل گلدان‌های کم عمق کاشت.
نور: مکانی به دور از آفتاب شدید نیاز دارد ؛ نیم سایه یا فیلتر شده . نور کم باعث رشد علفی گیاه میشود
آبیاری: به آبیاری مختصری نیاز دارد و مقاوم به بی آبیست . در تابستان به آب کمی احتیاج دارد.فصول بهار و پاییز فصل رشد فعال گیاه است و نیاز به ابیاری منظم دارد . این گیاه به شدت مستعد پوسیدگی ریشه میباشد و در اثر آبیاری زیاد یا نامناسب بودن زه کش خاک یا گلدان از بین میرود . در تابستان که فصل استراحت است آبیاری فقط در حدی باشد که برگها چروکیده نشود.
خاک: از خاکی با زهکشی بسیار بالا استفاده کنید مثل خاک کاکتوس یا ترکیب ۵۰ درصد شن ریز . ۴۰ درصد پیت موس . ۱۰ درصد ورمی کمپوست
دما :این گیاه تحمل سرما را ندارد. بهترین دمای رشد این گیاه۱۸-۲۵ درجه است در فصل زمستان در داخل خانه مکانی گرم و یا گلخانه نگهداری شود.
تقویت :در بهار و پاییز با کودهای npk با درصد ملایم مانند ۱۰٫۱۰٫۱۰ یا ۱۲٫۱۲٫۳۶ ماهی یکبار تقویت کردد

این ساکولنت برخلاف بسیاری از گونه های دیگر ساکولنت و کاکتوس فصل رشد فعال بهار و زمستان است و به همین دلیل در زمستان باید نور زیادی داشته باشد . تابستان در جای خنک و سایه نگهداری شود و در زمستان از یخ زدگی گیاه محافظت شود.(دما از ۱۲ درجه کمتر نشود )
تکثیر: به روش کاشت بذر – تنه جوش یا پاجوش که در اوایل بهار انجام گیرد / روی ساقه های این گیاه با بالا رفتن سن تنه جوشهایی ایجاد میشود که برای تکثیر میتوان استفاده کرد . روش مرسوم تکثیر این گیاه بذر است / این گیاه دو پایه است یعنی برای گرفتن بذر شما همزمان به یک گیاه گلدار دیگر نیاز دارید تا عمل گردافشانی صورت گیرد .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.