پرهیزهای حین و بعد از آمیزش

پرهیزهای حین آمیزش

اى على! به هنگام آمیزش ، سخن مگوى ؛ چرا که اگر میانتان فرزندى تقدیر شود ، اطمینانى نیست که لال نباشد . هم مبادا کسى از شما بر شرمگاه زن خویش بنگرد ؛ بلکه باید به هنگام آمیزش ، دیده فرو هِلَد ؛ چرا که نگریستن به شرمگاه ، کورى را در فرزند بر جاى مى نهد .

اى على! با هوس به زنى غیرِ همسر خود ، با زن خویش آمیزش مکن ؛ زیرا از این بیم دارم که اگر برایتان فرزندى تقدیر شود ، زنْ صفت ، یا ماده و تباهْ مغز باشد .

اى على! ایستاده با همسرت نزدیکى مکن ؛ چرا که این کار ، کارِ خران است ؛ و اگر میانتان فرزندى تقدیر شود ، ادرار کننده در بستر باشد ، چنان که خران در هر مکانى پیشاب مى ریزند .

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلّم :
مبادا کسى در حالى که از قضاى حاجت خوددارى مى ورزد ، نزدیکى کند ؛ چرا که این کار ، بواسیر مى آورد ؛ و مبادا کسى در حالى که پیشاب خود را نگه مى دارد ، نزدیکى کند ؛ چرا که این کار ، ناسور مى آور د .

امام صادق علیه السلام :
سه چیز ، بدن را فرسوده مى کند و شاید هم [فرد را ] بکُشد : حمّام رفتن با شکم پُر ، آمیزش کردن با شکم پُر ، و همبسترى با پیرزنان .

امام على علیه السلام :
پیامبر خدا از این نهى فرمود که در حالى مرد با همسرش آمیزش کند که کودکى در گهواره ، آنان را مى نگرد .

امام صادق علیه السلام :
انسان ، نباید با وجود پسر بچّه در خانه ، با همسرش یا کنیزش آمیزش کند؛ زیرا این کار ، پیامدِ زنا دارد .

پرهیزهای بعد از آمیزش:

امام رضا علیه السلام :
آمیزش پس از آمیزش ، بى آن که میان آنها غسلى صورت پذیرفته باشد ، دیوانگى فرزند را در پى مى آورَد.

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله و سلّم
اى على! هر کس جنب با همسر خویش در بستر باشد ، نباید قرآن بخواند ؛ چه ، از این بیم دارم که از آسمان ، آتشى بر آنها فرود آید و آنان را بسوزا نَد .
اى على! با همسرت آمیزش مکن ، مگر آن که هر کدامتان دستمالى داشته باشید . خود را با پارچه اى مشترک ، پاک نکنید که شهوت بر شهوت واقع مى شود و این کار ، دشمنى میان شما را در پى مى آورد و کارتان را به جدایى و طلاق مى کشانَد .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.