تولید رنگ محافظ انسان از امواج الکترومغناطیسی

تولید رنگی که از انسان در برابر امواج الکترومغناطیسی محافظت می‌کند.

فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت رنگ محافظ در برابر امواج الکترومغناطیسی شدند.

تازه_ها

تولید رنگ محافظ انسان از امواج الکترومغناطیسی

انتشار و تداخل امواج نه تنها برای تجهیزات الکترونیکی مزاحمت ایجاد می‌کند، بلکه برای سلامت جوامع بشری نیز مضر است. سیستم‌های راداری، امواج مایکروویو، رادیویی و پست‌های فشار قوی بر روی سلامتی افرادی که در نزدیکی این ایستگاه‌ها زندگی می‌کنند، اثرات نامطلوب دارند.

برای باز کردن سر کتاب آنلاین +دعا های رایگان اینجا کلیک کنید

محافظت از تداخل الکترومغناطیسی (EMI shielding) به بازتاب یا جذب امواج الکترومغناطیسی توسط یک ماده اشاره دارد که به عنوان یک سپر در برابر امواج عمل می‌کند. استفاده از رنگ ضد امواج، یک روش حفاظتی مهم است که می‌تواند به میزان زیادی اثر امواج الکترومغناطیسی را کاهش دهد.

رنگ SUPER SHIELD-N-۱۳۲ ساخته شده در شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، یک رنگ رسانای الکتریکی تک جزیی ترموپلاست است که برای اعمال بر روی تمام سطوح به منظور حفاظت EMI فرموله شده است. این رنگ محافظ، برای استفاده در منازل مسکونی، اتاق‌های جراحی و بخش‌های مختلف پزشکی، آزمایشگاه‌ها و ساختمان‌هایی که دارای دستگاه‌های حساس به نویز هستند، مناسب است.

برای باز کردن سر کتاب آنلاین +دعا های رایگان اینجا کلیک کنید

همچنین به راحتی و با استفاده از تجهیزات استاندارد معمولی رنگ‌کاری مانند قلم‌ مو، غلطک و اسپری و با حداقل زمان خشک شدن، قابل استفاده بر روی سطوح است.
بر اساس اعلام شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مقاومت سایشی مناسب، قابل استفاده در سطوح داخلی، خارجی و مقاوم در برابر رطوبت و شرایط مختلف آب و هوایی، دارای چسبندگی خوب به سطوح مختلف مانند سطوح پلیمری، سیمانی، سطوح ساختمانی و غیره، خشک شدن سریع در دمای محیط و میزان پوشش‌دهی هفت تا ۱۰ متر مربع به ازای هر لیتر در سطح، از جمله ویژگی‌های این رنگ است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.