عذاب برزخی زناکاران

تصویری از عذاب برزخی مردان و زنان عریان زنا کار

روزى حضرت رسول صلى الله علیه و آله و سلم فرمود: شب گذشته دو نفر پیش من آمدند و  گفتند: یا رسول الله ! با ما حرکت کن . اطاعت کردم و با ایشان حرکت نمودم تا به سرزمین مقدسى رسیدیم . در آن جا به تنورى برخورد کردیم که از آن صداى ضجه و ناله و استغاثه بلند بود .
موقعى که در آن نگاه کردیم ، مردان و زنان عریانى را مشاهده نمودیم که از زیر پاى آنان شعله هاى آتش بیرون مى آمد و آن ها در اثر سوزش ، ضجه و ناله مى کردند . گفتم : سبحان الله ، این ها چه کسانى هستند؟ گفتند: ایشان مردان و زنانى هستند که در دنیا مرتکب عمل زنا بودند و آنان تا روز قیامت در میان این تنور و شعله هاى آتش خواهند بود و عذاب و جزاى آنان ادامه خواهد داشت  ! نیز فرمود: هر کس با زن مسلمان یا یهودى و نصرانى و مجوسى یا کنیزى که آزاد باشد زنا کند و بدون توبه و با اصرار بر این گناه از دنیا برود، خداوند متعال سیصد در عذاب را در قبرش باز مى کند که از هر درى مارها، عقرب ها، افعى ها و اژدها هایى از آتش بیرون آیند و او را نیش زنند که در اثر آن ، بدنش آتش گیرد و تا روز قیامت بسوزد . چون از قبرش بیرون آید ، مردم از بوى زننده و گندش اذیت و ناراحت مى شوند و با همان بو شناخته مى شوند و همه اهل محشر مى دانند او زنا کار است تا این که خداوند امر کند او را داخل آتش نمایند .
نیز از آن حضرت نقل شده است که فرمود: شبى که مرا به آسمان بردند و در آن جا سیر دادند به زنانى برخورد کردم که به پستان هاى خود آویزان بودند . گفتم : اى جبرئیل ! اینان چه کسانى هستند؟ عرض کرد: یا رسول الله  ! زنانى زناکار هستند که از راه زنا ، اولاد به هم رسانیدند و اموال شوهران را به ارث ، به آن ها دادند و این فرزندان نامشروع را به گردن شوهران خود مى انداختند .
نیز آن حضرت فرمود: زن شوهر دارى که در رختخواب غیر از شوهر خود بخوابد (کنایه از این که زناکار باشد) بر خداوند متعال حق است اول او را به قبر شکنجه و عذاب کند و بعد از آن در قیامت او را به آتش جهنم بسوزاند.
اما عذاب آخرتى زناکاران ، قرآن در این باره مى فرماید: «و لایزنون و من یفعل ذلک یلق اثاما» . از جمله صفات نیک بندگان خدا این است که آنان زنا نمى کنند و هر کس چنین عمل زشتى انجام دهد عقوبت و مجازاتش را در قیامت خواهد دید . کلمه « اثاما » را که در آیه آمده است مفسرین این طور معنى کرده اند: یکى از وادى هاى جهنم است و آن پر از مس مذاب و گداخته مى باشد و سرچشمه آن از شکاف و گودالى در جهنم است .چند طایفه در آن جاى دارند :
۱)     کسانى که غیر از خدا را عبادت کنند.
۲)     کسانى که آدم کش و قاتل باشند.
۳)     زناکاران ، که عذاب این طایفه در آن وادى دائما اضافه مى شود.

از امیرالمؤ منین علیه السلام نقل شده است که فرمود: وقتى قیامت بر پا شود خداوند متعال دستور دهد که بادى بوزد و بوى گندى که تمام اهل محشر را ناراحت و اذیت مى کند به مشام آنان برساند. در این بین ، منادى پروردگار ندا کند: این بوى فرج هاى زنان زناکار  مى باشد که همه اهل عرصات را ناراحت و اذیت کرده است .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.