اخبار جدید محمد جواد ظریف

 

 

 

ظریف: آمریکا برای اجرای برجام به عزم سیاسی نیاز دارد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جریان سفر خود به آمریکا در روز پنج شنبه ۲۰ به نیویورک تایمز گفت:

ما معتقدیم که این یک توافق چندجانبه است و تنها میان ایران و آمریکا نیست آمریکا باید درک کند که جامعه جهانی معتقد است برجام توافقی موفق بوده و به هدفی که برای آن تعیین شده بود دست یافته است. من معتقدم آمریکا کمترین پایبندی را به برجام دارد و دولت جدید آمریکا اقدامات ضروری را برای اجرای تعهدات کامل خود انجام نداده است.

دیدار عمار حکیم با ظریف

 

ظهر امروز عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد

گزارش اینستاگرامی دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از سفر فشرده خود به نیویورک

 

محمد جواد ظریف در توئیتر: آمریکا در نمایش واقعا شرم آور خصومت کورکورانه خود با همه ایرانی ها، امروز مادربزرگ های ایرانی را از دیدن نوه های خود محروم می کند.

 

دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با بولدرینی رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا

 

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دعوت دولت ایتالیا برای دیدار با مقامات این کشور بامداد چهارشنبه از برلین وارد رم پایتخت ایتالیا شد

محمد جواد ظریف در سومین ایستگاه سفر منطقه ای خود به شمال آفریقا، وارد تونس شد
«خمیس الجهیناوی» وزیر امور خارجه تونس از رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در فرودگاه استقبال کرد

محمد جواد ظریف در ادامه سفرهای آفریقایی لحظاتی پیش با بدرقه وزیر امور خارجه موریتانی نواکشوت را به مقصد تونس ترک کرد

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه بعد از دیدار «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود گفت: مسکو و تهران درباره حل تنش‌های مربوط به قطر هم‌نظرند

دیدار و گفتگوی دکتر محمد جواد ظریف و اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در آستانه

 

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه شامگاه دوشنبه با وزیر امور خارجه قطر در خصوص وضعیت منطقه به صورت تلفنی گفت و گو و تبادل نظر کرد

مقاله ظریف دریک روزنامه عربی: آمادگی داریم صلح را به همه هدیه کنیم
وزیر امورخارجه ایران در مقاله‌‌‌‌‌‌ای که در روزنامه «العربی الجدید» منتشر شد، آمادگی تهران را برای همکاری با کشورهای منطقه به منظور حل و فصل مشکلات موجود اعلام کرد.
به گزارش بامداد روز یکشنبه ایرنا به نقل از العربی الجدید، محمد جواد ظریف خاطرنشان کرد که ما آماده همکاری با کشورهای منطقه هستیم.
وی در این مقاله که همزمان با سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به عربستان سعودی منتشر شد، افزود: ایران از همه کشورهای متعهد به صلح و همکاری بین المللی و کشورهای منطقه و همسایه می خواهد در برابر سناریوهایی که هدف آنها ایجاد فاجعه های انسانی در منطقه است، بایستند.

رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا در دیدار با همتای سعودی خود خبر داد که احتمالا با همتای ایرانی خود، محمد جواد ظریف گفت و گو خواهد کرد/ایران
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دوشنبه شب با خانم فریلند وزیر امور خارجه کانادا در خصوص برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کانادا گفتگو کرد.

ظریف در این گفتگوی تلفنی با اشاره به درخواست های مکرر ایرانیان مقیم آن کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا و ضرورت پذیرش خواسته آنان گفت: ایرانیان مقیم خارج همانند مردم داخل کشور به شدت علاقمندند با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در تعیین آینده کشورشان مشارکت داشته باشند.

خانم فریلند وزیر امور خارجه کانادا نیز با اشاره به حضور مثبت جامعه فرهیخته ایرانی در کانادا ، اظهار داشت: دولت کانادا به اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا برای ایرانیان مقیم واقف است؛ اما در شرایط فعلی و نبود روابط سیاسی و عدم فعالیت اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کانادا و مقررات داخلی پیرامون برگزاری انتخابات شهروندان دیگر کشورها لازم است چند مورد فنی برر سی قرار گیرد و برطرف شود.

لازم به یادآوری است که از بامداد امروز یک هیات سیاسی وزارت خارجه کانادا برای انجام مذاکراتی پیرامون روابط دو کشور با مقامات وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران بسر می برد.

سفرای جدید کشورهای بنین، تایلند و مالزی بعد از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم وزیر امور خارجه کشورمان کردند.

 

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به منظور شرکت در نخستین اجلاس ۱۰ تمدن کهن جهان فردا یکشنبه به یونان سفر می کند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای دیداری رسمی در گرجستان بسر می برد عصر امروز با گیورگی مارگوِلاشویلی رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفتگو کرد

 

پاسخ ظریف به یک مخاطب که خواستار نامزدی او شده بود/انتخاب

 

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره حساب کاربری ظریف در اینستاگرام
محمد جواد ظریف از امروز اول فروردین ۱۳۹۶ و برای نخستین بار و تنها با حساب کاربری jzarif_ir وارد اینستاگرام شده‌اند و سایر حساب‌ها با نام ایشان و یا آدرس‌های مشابه جعلی است

ظریف: سال ۹۵ سالی پرکار بود

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه اخرین نشست هیات دولت در سال ۹۵ در گفت و گو با خبرنگاران، ‘ مهمترین موضوع سیاست خارجی ایران ‘ در سال ۹۵ را ‘ اجرای برجام’ عنوان کرد و گفت: امسال، سالی پرکار برای سیاست خارجی کشور بود.

وزیر خارجه مهمترین موضوعاتی که سیاست خارجی در سال گذشته با آن روبرو بود را اجرای برجام دانست و تصریح کرد: همانطور که بارها گفته شده ما برای اجرای برجام زمان زیادی را صرف کرده ایم به دلیل اینکه این واقعیت وجود داشت که بدعهدی های آمریکا برای ما قابل پیش بینی بود.

وی خاطر نشان کرد: ضرورت ایجاد می کرد که برای گرفتن حق و هریک از حقوقمان که بر روی کاغذ آنها را گرفته بودیم و با اجرایی شدن برجام، آمریکایی ها روی کاغذ انجام داده بودند، اقدام و فشار بیاوریم و در صحنه دیپلماتیک حضور داشته باشیم.

ظریف اظهار داشت: بطور مثال دیدیم که ۹ ماه طول کشید که آمریکایی ها را به این نقطه برسانیم که مجوز فروش هواپیما به ایران صادر کنند و همین مقدار شاید کمتر یا بیشتر طول کشید که تضمین بیمه های ما بتوانند از سقف لازم برخوردار باشند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ نکته ای که وقت زیادی را از دستگاه دیپلماسی کشور گرفت، موضوعات منطقه ای بود، خاطر نشان کرد: در بحث سوریه مشاهده کردید ایرانی که در سه یا ۴ سال قبل در جلسات سوریه دعوت نمی شد، امسال یکی از سه پایه اصلی راه حل سیاسی در سوریه است و دیگران از ما درخواست مشارکت می کنند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا هدف بلند مدت یا میان مدتی در سال ۹۵ داشته اید که انجام نشده باشد و در سال آینده آن را پیگیری خواهید کرد؟ گفت: مهمترین اولویت ما روابط با همسایگان بوده و در حوزه روابط با همسایگان به دلیل سیاست های غلط رژیم سعودی نتوانستیم آنقدر که تمایل داشتیم و دوست داریم که با همه همسایگانمان از جمله دولت سعودی ارتباطات مثبت و سازنده ای داشته باشیم.

وی گفت: در سال گذشته نه به بدلیل کم کاری همکارانمان در دستگاه دیپلماسی بلکه به دلیل سیاست تنش طلبانه ای که برخی از کشورهای منطقه به ویژه عربستان سعودی داشتند، در این حوزه توفیق کمتری داشتیم.

البته سفر رییس جمهوری به کویت و عمان و سفر بنده به قطر و گفت وگوها در این زمینه و پیام امیر کویت و پاسخ رییس جمهوری به این پیام، زمینه خوبی را فراهم کرد.

مذاکرات بسیار خوبی که همکاران ما در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری داشته اند، این نوید را می دهد که شاید امسال بتوانیم حج را برقرار کنیم و به هرحال این کارها در همان حوزه ای که من کمترین رضایت را دارم، توفیقات خوبی بوده است و امیدوارم بتوانیم در سال آینده نیز توفیقات خوبی داشته باشیم.

رییس دستگاه دیپلماسی پیام پایان سال خود به مردم ایران را اینگونه بیان کرد: من واقعا معتقدم سال آینده سال بسیار حساسی برای مردم ما خواهد بود و همانطوری که ما بارها گفته ایم، آنچه که باعث شد غربی ها به پای میز مذاکره بیایند و مجبور به تن دادن به خواسته های مردم شدند یعنی هم برنامه هسته ای مان را حفظ کنیم و هم سانتریفیوژهای ما بچرخد و هم معضلی که برای اقتصاد ما ایجاد کرده بودند، یک به یک رفع شود، مرهون حضور مردم در انتخابات سال ۹۲ هستیم.

وی خاطر نشان کرد: امسال نیز امیدواریم که مردم و نخبگان سیاسی با انسجام و هوشیاری به سمت انتخابات ریاست جمهوری بروند و با حضور گسترده و افتخار آفرین یکبار دیگر امنیت کشور را تضمین کنند.

دیدارهای وزیر امور خارجه با مقامات خارجی در حاشیه اجلاس آیورا

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در اندونزی بسر می برد، در حاشیه اجلاس سران اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند، با رییس جمهور سریلانکا، معاون‌ رییس جمهور هند وزرای امور خارجه اندونزی، کنیا و آفریقای جنوبی و نیز وزیر همکاری بین المللی فرانسه و وزیر مشاور در امور خارجی ژاپن ملاقات و با رییس جمهور آفریقای جنوبی، نخست وزیر و وزیر خارجه مالزی، نخست وزیر بنگلادش، معاون رییس جمهور تانزانیا و دبیرکل آیورا گفتگو کرد.

رسانه‌های چین: ایران خواستار نابودی کامل تسلیحات هسته‌ای است
رسانه های گروهی چین روز دوشنبه با بازتاب دادن سخنان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس امنیتی مونیخ نوشتند: ایران به شدت خواستار نابودی تمامی تسلیحات هسته ای در سراسر جهان است
شین هوا خبرگزاری رسمی چین در گزارشی اعلام کرد: وزیر امور خارجه ایران در حضور مقام های ارشد دستگاه های دیپلماسی و مسوولان بلندپایه کشورهای مختلف در پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ این درخواست را مطرح کرده و خواستار نابودی جنگ افزارهای اتمی شد

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان دیدار و گفتگو کرد

استفان دیمیستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با محمد جواد ظریف در مونیخ دیدار و گفتگو کرد

کریستین امانپور خبرنگار ارشد سی ان ان در این توییت از مصاحبه اختصاصی با محمد جواد ظریف در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ خبر داده که به زودی پخش می شود
عصرایران

«محمد جواد ظریف» در توئیتر خود نوشت: «در روز انقلاب، ایرانی‌ها با تعداد زیاد [در راه‌پیمایی] مشارکت کردند تا با تهدیدها و توهین‌های دولت آمریکا مقابله کنند و مردم آمریکا را به‌خاطر مخالفت با منع ورود مسلمانان مورد تمجید قرار دهند.»

حضور حسن روحانی و محمد جواد ظریف در راهپیمایی ۲۲ بهمن/

محمد جواد ظریف، نام بهترین فیلم از نگاه ملی را پشت میکروفون خواند؛

سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی را سید محمود رضوی برای فیلم «ماجرای نیمروز» دریافت کرد.

آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با اجرای احسان کرمی و حضور محمد جواد ظریف و صالحی امیری وزیر ارشاد با ۷ دقیقه تاخیر در سالن مرکز همایشهای برج میلاد آغاز شد

 

دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل با ظریف

یان کوبیش نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق عصر امروز با محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد

دیدار ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه با محمد جواد ظریف در محل وزارت امور خارجه

منبع آگاه: درمذاکرات ظریف و موگرینی درباره ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در تهران صحبتی نشد

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی سفر چند ساعته ای به تهران داشت که برخی رسانه ها این سفر را به ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در تهران مرتبط دانسته و از همان زمان شروع سفر اعتراض خود را به این اقدام احتمالی اعلام کردند. این رسانه ها حتی شاهد حرف خود را سخنان محمد جواد لاریجانی مشاور بین الملل رییس قوه قضاییه دانستند که هفته گذشته تاسیس چنین دفتری را “لانه فساد” نامیده بود.
هر چند خود موگرینی علت این سفر را « گفتگو درباره سوریه با رئیس‌جمهور روحانی و وزیر خارجه ظریف» عنوان کرده و خبرهای منتشره از این دیدارها نیز نشان داد گفتگوها صرفا در چارچوب موضوعات منطقه ای و برجام بوده ، شنیده های خبرنگار خراسان از یک منبع آگاه بیانگر این مساله است که در مذاکرات دو طرف حرفی از تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در کشورمان به میان نیامده است.

برای شرکت در اجلاس سران غیرمتعهدها؛
رییس جمهوری جمعه به ونزوئلا سفر میکند/ مذاکرات دو جانبه در کوبا و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل
محمد جواد ظریف نیز فردا راهی ونزوئلا می‌شود

 

محمد جواد ظریف در تازه‌ترین توییتش ضمن محکومیت حمله تروریستی افغانستان خواستار اتحاد شیعیان و اهل سنت برای مبارزه با داعش شد

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.